Økonomisk støtte til deltagelse på gymnastikhold for 0-25 årige

Kniber det med at finde økonomi til, at tilbyde dit barn eller unge at deltage på et hold i vores forening, eller kender du et barn eller ung der gerne vil være en del af vores fællesskab med ikke har økonomisk muligheder er der hjælp at hente.

Der er muligheder for at få støtte til kontingent og udstyr ved at henvende sig til:

For 0-17 årige hos

BROEN Halsnæs

Søren Torrense Hansen, tlf 28920306 mail: info@broen-halsnaes.dk

 

Børn og unge op til 25 år af vanskeligt stillede forældre samt nytilkomne voksne flygtninge og asylansøgere

DGI inklusion

Mariann Skytthe, Tlf. 21379775mail: Mariann.Skytthe@dgi.dk

Alle med flygtningebaggrund under 18 år.

Fritidspuljen

Tlf. 26110622 mail: fritidspuljen@drc.ngo

Vi tilbyder gymnastikhold med fokus på fysisk træning og sociale kompetencer, et sted hvor der er højt til loftet og sjovt at være. Et sted hvor vi udfordrere på balancen, smidighed og styrke, samt ikke mindst en del af et social fællesskab.

Har du yderligere spørgsmål så kontant gerne en fra bestyrelsen i MLI-gymnastik og fitness afdeling.